2010. augusztus 25., szerda

Budapest Bombshell


Viszonylagos "nyugalom" után ismét egy szomorú esemény lett az apropója a bejegyzésemnek: autóbalesetben elhunyt Ahna Capri színésznő.


A gyönyörű hölgy 1944-ben született Budapesten Nánási Anna néven és már13 éves korától szerepelt a filmvásznon. Talán legismertebb alakítása az Enter The Dragon című filmben volt, ahol Bruce Lee partnereként tűnt fel. Nyugodjon békében!


2010. augusztus 5., csütörtök

Saddle Shoe


Ez a mai rendhagyó bejegyzés lesz, kissé (nagyon) fashion-blog jellegű. Az elmúlt kommentmentes időszak alatt arra az elhatározásra jutottam, hogy nem fogom magam mereven tartani az eddigi struktúrához, inkább mindig az aktuális hangulatom lesz az, ami meghatározza az olvasnivalót (és nem feltétlenül az aktuális „évfordulók” stb.).

Amikor a klasszikus, időtálló, vagy „örök darabokról” esik szó, akkor mindenképpen meg kell(ene) említeni a saddle-shoe-t. Ezt az első ránézésre sokaknak férfiasnak tűnő cipőt azonban jórészt a bowling pályákra, vagy farsangi, haloween-i bulikra száműzik napjainkban. Utóbbi esetben jellemzően édes, habos zoknikkal, pudils pörgős szoknyával és cicaszemüveggel kiegészítve a cipőt… És ez az a verzió, amitfelejtsük el! Főleg abban az esetben, ha már elmúltunk 12 évesek.


A saddle-shoe viseletének ez a félreértelmezése azonban éppen a múltjában gyökerezik, pontosabban a „bobby-soxer”-ek külsejének eltúlzott, sziruposan elferdített felidézésében. Ez a kifejezés a negyvenes évek Amerikájában született meg és azokat a lányokat illették vele, akik az akkortájt tinisztárként tündöklő Frank Sinatra fanatikus rajongói voltak. A „bobby-sox girl”-ök kötelező kelléke volt a (többnyire) fehér, rövid szárú, sok esetben masnival vagy csipkével díszített zokni, amivel a már említetten férfiasabb stílusú cipőket tették feminimebbé. Amiket azért is kedveltek, mert órákig lehetett bennük (kényelmesen) álldogálni, míg bejutottak egy koncertre, és utána rekord-ideig lehetett bennük ropni Frank slágereire. A trend az ötvenes évek gimnáziumaiban tovább hódított, amikor a dinerekben hétvégente és az iskolai bálokban is ebben a szerelésben rázták a lányok. És itt a lényeg: a tinédzserek! Azt hiszem nem is kell tovább magyarázni, hogy miért hatalmas FAIL a már említett (félre)értelmezés.


A saddle shoe autentikus viselete „mezítláb”, illetve a már említett zoknival történik, azonban a csipkés verziót és a túlzottan masnis megoldásokat kerülni ajánlott. Erősen. A klasszikus értelmezésnek a legjobb példáit főleg (és legegyszerűbben) az 1940-es és 1950-es évek egyetemistái között találhatjuk meg. Emellett vessünk egy pillantást a Twin Peaks Audrey-jára is, aki kifogástalanul viseli a „topánt” a sorozatban.


Nagyon jó modern(ebb) felfogású szetteket is össze lehet válogatni (párat be is szűrok inspirációként), érdemes kísérletezni fekete (nejlon) harisnyával vagy hosszabb szárú zoknikkal is. A hagyományos fekete-fehér verzió mellett már rengeteg színkombinációban beszerezhető a cipő. Szerintem érdemes beruházni egy igényes darabba, mert ebben az esetben még az unokáink is örülni fognak annak, amit megörökölnek.
Én már rajta vagyok az ügyön! :)

2010. augusztus 1., vasárnap

Európa kedvencei - Maria Brockerhoff

A német származású Maria Brockerhoff az 1960-as évek végén közkedvelt pin-up-ként és színésznőként volt ismert.

Maria 1942-ben született Hamburgban. Főiskolai tanulmányai mellett (azok finanszírozására) modell munkákat vállalt és 1964-ben még „Deutschen Gretchen”-nek is megválasztották. Ez a német viszonylatban jelentős esemény tette lehetővé, hogy kipróbálja magát különféle vígjátékokban. Játszott többek között a „Die Schwedische Jungfrau”, a „Komm Mit Zur Blauen Adria”, vagy az „Ich Kauf’ Mir Lieber Einen Tirolerhut” című filmekben, majd Hollywood-ba utazott, hogy a „The Silencers” című alkotásban szerepeljen Dean Martin partnereként, azonban a közös munka végül mégsem valósult meg. 1966-ban 26 magazinban voltak láthatóak a fotói, ám csupán egy francia filmben foglalkoztatták, így a következő évben ismét visszalátogatott a tengerentúlra. Amerikával azonban úgy tűnik nem volt szerencséje, ugyanis ez alkalommal sem találta meg számítását, a Columbia Records-al nem sikerült megegyeznie a felajánlott szerződésével kapcsolatban. Szülőhazájában olyan erotikus töltetű filmekben kapott szerepet, mint a „Pension Clausewitz” és 1968-ban az angliai Playboy decemberi címlapjára is felkerült. Pár televíziós sorozatot is forgatott a filmek mellett, de az 1970-es évek közepére a média érdeklődése egyre inkább halványult az irányába. Így végül amerikai producer férjével California-ba költözött és ott élnek a mai napig.

 

Made by Lena